Haber

Konyaaltı Belediyesi Yaz Spor Okulları Açıldı

Konyaaltı Belediyesi’nden çocuklara yönelik yaz organizasyonu spor okullar kapılarını açtı. Spor okullarında en yoğun katılım, Konyaaltı Belediye SK’nin Avrupa şampiyonluğu kazandığı hentbol branşında gerçekleşti.

Konyaaltı Belediyesi tarafından 7-15 yaş arası çocuklar için düzenlenen yaz spor okulları her yaz kapılarını açtı. Tatillerini hem spor yaparak hem de yaz spor okullarına katılarak kaliteli ve eğlenceli vakit geçirerek değerlendiren çocuklar, tercih ettikleri spor dalını uzman eğitmenler eşliğinde öğreniyor. Futbol, ​​basketbol, ​​hentbol ve tenis olmak üzere dört branşta eğitim veren yaz spor okulları, Ağustos ayı sonuna kadar devam edecek. Yaz spor okullarında tenis branşında yetişkinlere yönelik antrenmanlar olduğu bildirildi.

Çocuklarımızın memnuniyeti için

Konyaaltı Belediyesi olarak rutin hizmetlerin yanı sıra özellikle çocuklarla yaptıkları işlerden de memnun kaldıklarına değinen Konyaaltı Belediye Başkanı Semih Esen, spor okullarında yaz tatilinin kıymetini bilen çocuklara başarılı bir eğitim dönemi geçirmelerini diledi. Önder Esen, “Yaz spor okullarımız çocuklarımız için çok güzel bir fırsat. Burada hem tatillerini değerlendirip hem de en az bir spor branşını öğrenme fırsatı buluyorlar. Bunun çocuklarımız için ne kadar faydalı olduğunu kendilerinden ve ailelerinden aldığımız olumlu geri dönüşlerden anlıyoruz. Onlar için elimizden geleni yapmaya devam edeceğiz.”

Geleceğin yıldız adayları büyüyor

Spor kurslarında öncelikli amaçlarının çocuklara sporu sevdirmek olduğunu belirten hentbol antrenörü İsmail Çakmak, spor okullarında özellikle kız çocuklarında yoğun bir katılım olduğunu söyledi. Konyaaltı Belediye SK Bayan Hentbol Takımı’nın Avrupa Şampiyonu olmasının ardından özellikle hentbola ilginin arttığının altını çizen Çakmak, A takımdaki ablaları gibi yıldız olacak yeni çocuklar yetiştirmeyi hedeflediklerini söyledi.

Avrupa şampiyonundan ilham alındı

Daha önce diğer spor dallarını denediğini ancak hentbolu daha çok sevdiğini belirten Beren Gözen, spor derslerini bir eğitim olarak değil, eğlenceli bir aktivite olarak gördüğünü söyledi. Burada öğrenirken eğlendiğini vurgulayan Gözen, “Zaman zaman Avrupa şampiyonu ablalarımızın maçlarına gidiyoruz. Sahadaki duruşlarını, nasıl oynadıklarını, şutlarını gözlemliyoruz. Takımın hangi taktikleri oynadığını anlamaya çalışıyoruz. Önümüzde böyle bir örneğin olması bizi bu spora karşı daha da cesaretlendiren bir şey.” Gözen, Konyaaltı Belediye Başkanı Semih Esen’e kendilerine spor okullarında eğitim alma fırsatı verdiği için teşekkür etti. – ANTALYA

haberkazimkarabekir.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu