Ekonomi

Morgan Stanley Artan Yatırımcı İlgisi Karşısında DocuSign’ı Yükseltiyor

Morgan Stanley, DocuSign Inc’in (DOCU) notunu Düşük Ağırlık’tan Eşit Ağırlık’a yükseltti ve artan yatırımcı ilgisi nedeniyle şirketin hisseleri için 12 aylık hedef fiyatını 49,00 $’dan 64,00 $’a yükseltti.

Morgan Stanley analistleri, Wall Street Journal’ın bir özel sermaye şirketinin DocuSign’ı satın alabileceği yönündeki haberinin ardından DocuSign’daki pozisyonlarını yeniden değerlendirdi.

İyimser senaryoda Morgan Stanley, yatırımcıların, özellikle önümüzdeki çeyreklerde, COVID döneminde zorlu sözleşme yenilemeleriyle karşı karşıya kaldıktan sonra şirketin performansının iyileşmesini beklediğini öngörüyor.

Faiz oranlarının istikrarlı veya azalan bir seyir izlemesi de yatırımcıların olumlu bir görünüme sahip olmasına neden olabilir. DocuSign’ın gayrimenkul ve finansal hizmetler gibi ekonomik dalgalanmalara duyarlı branşlardaki faaliyetleri ve doğrudan müşteriye satış stratejileri geliştirmeye yönelik yatırımları bu olumlu bakış açısına katkıda bulunmaktadır.

Kötümser yatırımcılar ise son dönemdeki performansı zayıflayan talebin göstergesi olarak yorumluyor. Büyümenin yavaşladığını, beklentileri aşma oranının azaldığını belirtiyorlar ve gelecek faturalardaki büyümenin yüzde olarak düşük tek haneli rakamlarda olacağını iddia ediyorlar.

Endişeler arasında Net Elde Tutma Oranının %100’ün altına düşmesi yer alıyor ve bu da olumsuz görünümü güçlendiriyor.

Analistler raporlarında, “Kötümser analistler, DocuSign’ın güçlü rekabet ve temel elektronik imza hizmetlerinin artan kullanılabilirliği ile güçlü bir rekabet ortamıyla karşı karşıya olduğuna ve bunun da fiyatlar üzerinde aşağı yönlü baskıya ve/veya daha fazla pazar payı kaybına yol açacağına inanıyor” dedi.

Salı günü öğlen ticareti itibarıyla DocuSign’ın hisseleri %0,91 oranında düştü.

Bu makale yapay zeka yardımıyla üretilmiş, tercüme edilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için lütfen Şartlar ve Koşullarımıza bakın.

gomecajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu