Haber

Murat Ülker’den ‘tıklama tuzağı’ açıklaması: Takipçilerim fena değil

İş insanı Murat Ülker, Facebook’ta yaptığı paylaşımda ellerinin kelepçeli olduğu bir fotoğrafı kullanıp, “Murat Ülker’e ne oldu? Bu gerçekten kariyerinin sonu mu?” terimlerin kullanımını açıklamıştır.

Paylaşımın bir tıklama tuzağı olduğuna işaret eden Ülker, bu tür paylaşımlara dikkat edilmesi gerektiğini vurgulayarak, takipçilerinin sahte içeriklere inanmayacağını düşündüğünü belirtti.

‘KERİZ’İ SARSMAYA ÇALIŞIYORLAR’

Sosyal medya hesabındaki saçma sapan içeriklerle ilgili “Pislik atmak isteyenler dikkat edin” başlığıyla açıklama yapan Ülker, şunları söyledi:

“Dijitalde hepimizin birbirine bağlanabilmesi, paylaşımların yayılma gücü iyi ama bir de madalyonun öbür yüzü var… Dolandırıcılar çok kötü photoshop’larla, sahte paylaşımlarla pislikleri üzerinden atmaya çalışıyor. hiçbir dayanağı olmayan ve hayatımda hiç yapmadığım röportajlar.Takipçilerim kaba değiller inanmazlar diye düşünüyorum ama bu arada sizi uyarayım dedim.

Gerçek olmadığı çok açık ama ne olur ne olmaz alanınıza denk gelir sakın tıklayıp paranızı kaybetmeyin dikkat edin!

Yeni nesil dijital dünyanın durumu bu, yani hırsız kuyuya taş atıyor… Neyse ki doğrulama sitelerini bu vesileyle öğrendim. Ayrıntılı anlatmışlar…” (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu